четвер, 20 березня 2025 р.

 Наші фішки - нові книжки

Книжкове ПРОМО

Велике задоволення приносять нові книги, які надходять до бібліотеки. Це радість як для відвідувачів, так і для бібліотекаря. Адже кожна нова книга – це нова зустріч, нове знайомство, яскрава подія. Запрошуємо всіх любителів книги стати першими читачами новинок.


Письменники рідного краю
Лимич А. Високе небо України. Вірші для дітей і про дітей під час війни. - Рівне: Волинські обереги, 2024. - 16 с.
Родина, рідна мова, велика таємниця, що прихована у кожній нашій дитині, - усе це є в книзі як прояв великої любові, поваги та підтримки відважним воїнам ЗСУ, котрі стоять на сторожі нашої держави.

Пірог Є. Будь як Ласка. - Рівне: Волинські обереги, 2024. - 16 с.
Сучасна казка для юних читак, подана в стилі коміксів. Незвичний персонаж, що міг стати героєм. ЧОМУ і ЯК варто наслідувати Ласку?...




Береза Р. Билиці Карпатського краю. - Львів: Література та мистецтво, 2024. - 224 с.
Збірка художніх оповідань про життя, кохання та містичні пригоди в Карпатському краї.
Книга запрошує читача у захопливу подорож Карпатами, де реальність переплітається з містикою, а буденність насичена дивовижними подіями. Автор майстерно змальовує колоритних персонажів, наділених надзвичайними здібностями, та розкриває драматичні історії їхнього життя. Особливістю збірки є несподівані сюжетні повороти та глибоке занурення в автентичну культуру горян.


Булгакова Г. Лев у цирку не сміється. - Харків: Ранок, 2024. - 32 с.
Як почувається чорна пантера в маленькій клітці приватного зоопарку? Чого найбільше хочеться дельфіну в дельфінарії? Чому лев у цирку не сміється? Відповіді дітлахи дізнаються з цієї книжки-інтерв'ю безпосередньо від тварин. Зворушливі історії та мрії тварин не залишать байдужими і розкриють інший бік цирків, зоопарків і фотопослуг.

Книжка містить поради від організації UAnimals, щоб малеча дізналася, які природні потреби мають тварини та як кожен із нас може посприяти тому, щоб усі вони жили в безпеці.


Кисельова-Саврасова В. Маленький козак. - Київ: Каламар, 2024. - 36 с.
Це історія про українського хлопчика, який виріс закордоном. Він проходить шлях від любові до мови, якою мама співала йому колискові, до усвідомлення, що його мову ніхто навколо не розуміє. Богдан формує свою українську ідентичність через знайомство з батьківщиною, її історією та культурою.


Ольховська О. (Не) сіль Землі. - Харків: Ранок, 2024. - 96 с.
Це збірка оповідань воєнного часу, героями яких є так звані «вразливі категорії населення».
Це люди з різними долями і світоглядами, з різними фізичними можливостями та з різною ментальністю. Кожен має свою історію й свій шлях, але в життя кожного прийшла війна.
Ключова думка твору: в складних ситуаціях добрі справи видніші і потрібніші, так само як навіть незначний промінчик світла краще видно у темряві.
Найголовніше – залишатися людьми і зберігати віру!


Савчук Н. Тато мій Петлюра.- Тернопіль: Богдан,  2024. - 56 с.
В основі книжки «Тато мій Петлюра» лежить орієнтована на читачів молодшого шкільного віку модель біографічної реконструкції, розроблена кандидатом історичних наук, старшим науковим співробітником Інституту біографічних досліджень НБУВ і фахівцем із дитячої книжки та читання Наталією Марченко (письменницьке псевдо — Наталія Савчук).
Це науково-популярний «життєпис-інсталяція», де розповідь про славетного українського державника Симона Петлюру ведеться від імені його доньки Лесі, яку він дуже любив, і в них усе життя були напрочуд довірливі взаємини. Кожна з семи оповідей розкриває певну грань постаті Петлюри, яка може бути цікавою дітям (дар слова та любов до музики й мистецтва, вміння товаришувати й гуртувати людей, здатність триматися обраного шляху та самовіддане служіння справі). Водночас юні читачі дізнаються багато цікавого про історичні реалії, події, людей, пов’язаних із родиною Петлюр.


Снігур О. Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі. - Київ: Портал, 2024. - 104 с.
Перед вами динамічний і дотепний екскурс в історію їжі від появи перших людей до сучасності. Поринаючи у смачний світ минулого, юні читачі дізнаються, як наші предки навчилися готувати, які страви та харчові продукти споживали в різні історичні епохи. Книжка розповідає, що їли перші племена, які населяли українські землі, як бенкетував Володимир Великий, що готували в походах козаки, коли винайшли борщ, чому монастирі були законодавцями гастрономічної моди, чим ласувала українська шляхта, які випробування пережила українська кухня у XX столітті, а також чим ми смакуватимемо у майбутньому. «Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі» стане чудовою та пізнавальною розвагою для сімейного читання, а також цікавим і змістовним помічником у школі. Видання розраховане на читачів молодшого та середнього шкільного віку.

вівторок, 18 березня 2025 р.

Буктрейлер

 Буктрейлер-сучасна реклама книги. Дослівний переклад з англійської: тягнути книгу на причепі.

Буктрейлер - це короткий відеоролик за мотивами книги, основне завдання якого - яскраво й образно розповісти про книгу.

Сподіваюсь, завдяки майстерності наших дійових осіб (учнів 4-Б класу), ми змогли зацікавити, заінтригувати та спонукати до читання книги "Династія Криворучків" Павла Беренсевича.



Книга під маскою

Акція

Цікаво, емоційно та пізнавально відбулась акція "Книга під маскою". Наші начитані та креативні учасники, за однією підказкою, відгадали всі книги заховані під маскою.




 Літературний колаж

Український інститут книги вже вдруге організовує Національний тиждень читання поезії 2025, що відбудеться з 17 по 23 березня. 

Цьогорічна тема — «Пісня тисячі голосів».

Цей тиждень — нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці.

У рамках тижня поезії долучайтесь до наших Літературних читань "Поетичний день"

Артем Шерінга читає зворушливі рядки Павла Вишебаби

Вірш "Доньці"



Мабуть, не знайдеться в світі людини, яка не знала хоча б одного вірша напам'ять.
Поезія звучить завжди і всюди...
з самого дитинства...



19 березня День народження святкує душа української поезії, наша легендарна - ЛІНА КОСТЕНКО 

Її слово--це зброя, що пробуджує сумління, її поезія --це правда, що проростає в серцях поколінь. 

Потужно та надихаюче "Долю" Ліни Костенко декламує Єлизавета Місюра



Світ любові Романа Демчука - добрий і розмаїтий, уважний і розуміючий. Діткам у ньому затишно й цікаво. Тим більше, що автор з легкою гуморинкою веде їх стежками неповторного дитинства.

Щиро та проникливо читає вірш "Соняшник"🌻
Владислава Парчук



Якщо й існує у світі магія, то це і є Поезія..
Українцям є ким пишатися у Всесвітній день поезії.

Тексти Сергія Жадана про війну і мир, про молодість і свободу, про світло, яке залишається навіть у найтемніші часи.

Ніжно і лірично "За хвилину до того, як випаде дощ..." читає
Роман Касянчик



Тетяна Майданович своїми простими , доступними і водночас високохудожніми творами прищеплює дітям та дорослим любов та особливу ніжність до свого рідного - українського.

Про замилування красою української землі, величчю та силою її талановитих та працьовитих дітей читає Анастасія Пожарська
Вірш "О Україно! Божий білий цвіт!"


Поезія - це той дзвінкий струмок,
Що витікає з надр душі твоєї,
Це мрії у тлумаченні думок,
Що з вірою вселяються в надію!
Поезія - це струни відчуттів,
Це музика Вселенської любові,
Поезія - це скарб усіх віків,
Це  діамант величиною в слово!
Ігор Федчишин

Про найдорожче бажання всіх українців так зворушливо читає Денис Коцар

Вірш Тетяни Строкач "Загадаю бажання"


понеділок, 17 березня 2025 р.

 "Книжкове ППО"(Потужне Переможне Озброєння)

Саме таку назву ми обрали для Тижня дитячого читання, який буде тривати з 17 по 23 березня. Хочеться ще раз нагадати, що читання може бути чимось більшим, ніж відпочинком, проведенням дозвілля чи потребою.

Читання книг - це завжди про грамотність, інтелект, виховання, культуру.

Книга також може бути зброєю!

Книга може бути захистом!

Отож  потужно озброюйтесь, адже кожен вечір проведений з українською книгою - це впевнений крок до Перемоги.



понеділок, 10 березня 2025 р.

 Слухайте голос безсмертного Тараса

Поетичний вернісаж

Кожна грань Тарасового життя така яскрава і незбагненна, що ми ніколи не маємо шансів вичерпати глибину Божих дарів, котрими він обдарував Україну, явивши їй такого Сина. І приходьмо не тільки до постаментів холодних, а до гарячої свічки його слова, засвіченого на багато віків для всіх наступних поколінь. І підсилюймо власними думками і ділами пророчу силу його слів, задивлених у наше майбутнє: «І буде правда на землі!»











пʼятниця, 7 березня 2025 р.

"Дівчина-Весна"

Творча майстерня

 Буде весна. Різнотонними струнами
Будуть співати поля і степи,
І килимами з химерними барвами
Встеле вона Україну мою.

                                                     Василь Симоненко











понеділок, 3 березня 2025 р.

 "10 найцікавіших фактів про українських письменників"

Віртуальна шпаргалка

Хоч професія письменника з'явилась багато століть тому, майстри слова отримали своє свято лише у 1986 році на засіданні 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу (об'єднання письменників)
В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Тарас Шевченко за своє життя написав 237 віршів і поем; найбільше мов знав Агатангел Кримський (понад 60); число "13" було фатальне у житті Миколи Хвильового; Іван Франко мав близько 100 псевдонімів; Іван Багряний носив ампулу ціаністого калію у лацкані піджака на випадок, якщо його "вполює" радянська влада.
З цих нечисленних фактів зрозуміло - професія письменника нелегка, багатогранна і заслуговує поваги.
Тож, 3 березня, у Всесвітній день письменника знайомимо Вас із цікавими фактами з  життя українських письменників, ювілярів 2025 року.












23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...