середа, 12 жовтня 2022 р.

 Нація нескорених:від козацтва до сьогодення

14 жовтня ми відзначаємо:
Свято Покрови Пресвятої Богородиці;
День українського козацтва;
День створення УПА;
День захисників і захисниць України

  День Покрови Пресвятої Богородиці - велике християнське свято. Діва Марія у храмі зі сльозами на очах молилася за весь християнський люд. Вона просила Ісуса Христа прийняти молитви всіх тих людей, які звертаються до неї, сподіваючись на заступництво. Закінчивши молитву, Богородиця зняла з голови покрову та простерла її над тими християнами, які молилися в цю мить у храмі. Таким чином Богородиця наче захищала людей від усіх видимих і невидимих ворогів.
  Для козаків Покрова була найбільшим святом. Цього дня відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю козаки вважали своєю заступницею і покровителькою. В Україні це свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву - Козацька Покрова. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва.
 У ХХ столітті козацькі традиції яскраво наслідувала  Українська повстанська армія, символічним днем утворення якої стало 14 жовтня 1942 року. Вояків УПА об'єднувала ідея захисту України від ворогів й утворення незалежної України. Їхня головна перевага - наслідування бойових традицій українських воїнів, відвага, мужність і звитяга.
  14 жовтня - відзначаємо ще одне особливе свято. Свято мужності, хоробрості, сили і відваги; свято тих, хто бореться за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави - День захисників і захисниць України. Сьогодні захисники України - це Збройні Сили України, добровольці, волонтери, медики, діти і дорослі - всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками. 
  





Немає коментарів:

Дописати коментар

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...