четвер, 30 вересня 2021 р.

 Трагедія Бабиного Яру

29-30 вересня вшановуються 80-ті роковини від початку масових розстрілів, здіснених гітлерівцями у Бабиному Яру (вересень 1941 р.)
Першими жертвами Бабиного Яру стали київські підпільники і цигани, - їх знищили вже 20 вересня. А починаючи з 22 вересня, до страшних ярів потяглися машини з єврейським населенням. 28 вересня з'явились оголошення, які наказували всім євреям міста негайно прийти до лук'янівського цвинтаря. Багато хто здогадувався, що Бабин Яр - це смерть.
29 вересня 1941 року десятки тисяч киян вирушили у свою останню путь.

Ті, хто прийшли до Бабиного Яру, вже ніколи не повернулися. Десятки тисяч людей було розстріляно з 29 вересня по 2 жовтня 1941 року.

Звичайний яр, брудний і неохайний,
Тремтливі віти двох блідих осик.
Ні, це не тиша... Незгасимий крик.
Блищить на мокрій ткані крутоярів
Розбите скло старечих окулярів
І дотліває кинутий набік
Скривлений дитячий черевик.
Могильний вітер з тих ярів повіяв,
Чад смертних вогнищ, пил дрімучих згар.
Дивися Київ, гнівнолиций Київ,
Як полум'ям метався Бабин Яр.
За пломінь цей не може буть покути.
За погар цей нема ще міри мсти.
Будь проклят той, хто зважиться забути!
Будь проклят той, хто скаже нам: прости!


 

пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

Всеукраїнський день бібліотек

Виставковий креатив

   Книжково-ілюстративна виставка, виставка-вернісаж, виставка-колаж, виставка-інсталяція.... ще можна довго перераховувати форми виставок у бібліотеці. 
   Виставкова робота - це діяльність з організації виставок, що включає планування, розробку, оформлення, проведення та підведення підсумків. Існує певний порядок розробки та оформлення книжкової виставки, що складається з наступних етапів:
- вибір теми;
- визначення цільового та читацького призначення;
- виявлення і відбір документів;
- підбір допоміжних матеріалів;
- розробка структури книжкової виставки;
- реклама виставки;
- аналіз ефективності.

  Це завжди цікавий і творчий процес. Пропоную до перегляду фрагмент виставкової роботи бібліотеки Зарічненського ліцею №1

 

четвер, 23 вересня 2021 р.

Європейський день грибів

     Також відомий як Європейський день дії щодо грибів - щорічно відзначається четвертої суботи вересня.  
     Метою засновників свята було відзначити важливість грибів. І йдеться не лише про "Вищі гриби", які ми звикли бачити на своєму столі. Гриби - це важлива ланка екосистеми поряд з тваринами, рослинами, вірусами та бактеріями. Пліснява й дріжджі теж належать до родини грибів. Вони відіграють свою роль у розкладанні органічної матерії та підвищенні родючості грунтів. Також гриби вступають у симбіоз з рослинами, беруть участь у процесах ферментації та бродіння.
    А найголовніша користь грибів - з деяких із них виробляють антибіотики, які колись здійснили революцію в медицині.

    Пропонуємо вам виконати  інтерактивні вправи  "Грибний кошик" та "Загадкові грибочки"

понеділок, 20 вересня 2021 р.

Міжнародний день миру

21 вересня людство відзначає Міжнародний день миру! У 1968 році його проголосив Папа римський Павло VI. Саме тому, що свято було започатковано священником, основною думкою цього дня є теза: "Пробач і ти отримаєш мир".
В Україні за указом президента День миру відзначають з 2002 року.
Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів.
На дзвоні зроблено напис, який проголошує приблизно таке: "Хай буде всезагальний мир в усьому світі".
Щороку цього важливого дня - Міжнародного дня миру - люди в усьому світі збираються, щоб знову й знову підтвердити цю думку, вшанувати пам'ять жертв непорозумінь і конфліктів, а також заявити про власну готовність присвятити себе якнайшвидшому втіленню в життя давньої мрії людства. 


 

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...