середа, 26 лютого 2025 р.

 26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя

Тематична викладка

Війна Росії проти України почалася з Криму.

20 лютого 2014-го розпочалася активна збройна агресія проти України з переміщення російських військових підрозділів у Криму та в районі Керченської протоки.

24 лютого кораблі військово-морського флоту РФ, які охороняли морську акваторію в районі проведення Сочинської олімпіади, прийняли на борт у Новоросійський "зелених чоловічків" (російських військовослужбовців без розпізнавальних знаків ЗС РФ) разом із бойовою технікою та вийшли курсом на Севастополь.

26 лютого на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили світу про цілісність України.




вівторок, 25 лютого 2025 р.

 25 лютого відзначається 154 роки від дня народження Лесі Українки.

"Квітка української поезії"

Виставка-експозиція

Вся ти — трепет, вогонь, ідея,
Вся ти — вірна єдина струна,
І хто знає співця Антея,
Той тебе у ньому пізна.

Ти себе Українкою звала,—
І чи краще знайду ім'я
Тій, що радістю в муках сіяла,
Як отчизна — твоя і моя.

Максим Рильський







понеділок, 24 лютого 2025 р.

 ...відлік...24/02

Панорама пам'яті

24 лютого відбувся черговий акт російської агресії — повномасштабне вторгнення, що змінило життя України й усього світу. Сьогодні українці захищають не тільки свою територію, а й мир у всій Європі. Війна принесла українцям багато горя, жаху, страждань, руйнувань і непоправних втрат. Календарні дні, як такі, перестали існувати-лише відлік важких днів до нашої Перемоги.





пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

 Мова - живе коріння роду і народу

Наша рідна українська мова - одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, багатовікової історії. Століттями гнана і переслідувана, звучала вона у піснях і думах, казках і легендах, гострилася і сяяла в невмирущих творах українських письменників.
Шануйте і любіть рідну українську мову, бережіть її в усій чудовій красі і для себе, і для наступних поколінь. Адже мова - це живе коріння роду і народу.






четвер, 20 лютого 2025 р.

 Ангели Майдану

Книжково-ілюстративна виставка

Сьогодні Україна вшановує пам'ять учасників Революції Гідності - Героїв Небесної Сотні.

"Небесна Сотня" віддала свої життя, відстоюючи гідність, соціальну справедливість. 

Нерівною була ця боротьба. Сила - проти гарячого серця. Зло - проти добра. Куля - проти мрії. Але вони вірили у перемогу добра над злом, правди - над неправдою. З надією на краще майбутнє, з любов'ю до рідної землі, "Небесна Сотня" були, є і будуть справжніми синами рідної України!

Запалімо свічки пам'яті загиблих Героїв...

Вшануймо хвилиною мовчання всіх, хто поклав життя за незалежність і свободу...






середа, 19 лютого 2025 р.

 Історична розвідка

"Походження тризуба"

19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила малий Державний Герб України - золотий тризуб на синьому щиті.
Це офіційна емблема держави, що зображується на прапорах, грошових знаках, печатках, деяких офіційних документах.
Державний Герб - це один із символів державності та ідентичності. Він поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв'язує між собою покоління українців. 
Тризуб став для нас сакральним символом. І недаремно у його зображенні ми бачимо закодоване слово "ВОЛЯ". Слово, яке є істинним прагненням для кожного українця.



пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

 Бібліотечна валентинка

Всьому початок є любов

Від ніжних та річних до глибоких та проникливих: слова українських письменників про любов



понеділок, 10 лютого 2025 р.

  Гаряча десятка популярних книг

Книги – це найбільша спадщина людства. Довіряючи всі свої знання і досвід книгам, люди навчилися зберігати їх.  Пізнання світу починається з гарної дитячої книги. Сучасне суспільство дізнається про давні цивілізації, відкриття і винаходи людства, свою історію саме з друкованої книги.
Долі книг бувають різними, і визначаємо ці долі ми - читачі. Книга може пройти непоміченою або опинитися на вершині слави. Поки одні  роками припадають пилом на полицях, інші - розбирають немов гарячі пиріжки. Кожен обирає СВОЮ книгу. Адже кожен  має читацькі смаки, інтереси та вподобання; має свої 10 (можливо і більше)книг,  яким віддає перевагу, тому що відчуває в них особливу потребу.

10 найчитаніших книг нашої бібліотеки



23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...