пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

 Година пам'яті "Український народ: випробування голодом"

Пам'ять - нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя її країни. Та багато у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражають сторінки, де смертельним шрифтом викарбувані слова: "голод", "голодомор".

В останню суботу листопада Україна вдарить у траурний дзвін у пам'ять знищених голодом 1932-1933 років







четвер, 21 листопада 2024 р.

 Україна - країна нескорених

21 листопада... 

Ця дата нагадує нам про дві знакові історичні події для українців - Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013-го. Ці події навчили нас цінувати єдність і право вибору, підтримувати один одного та бути готовим боротися та захищати своє.

В День Гідності та Свободи вшановуємо всіх, хто ризикує життям заради майбутнього України.













середа, 20 листопада 2024 р.

 20 листопада - Всесвітній день дитини

Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, присвячений захисту прав дітей у всьому світі. Адже саме цього дня в 1959 році була прийнята Декларація прав дитини, а в 1989 році - Конвенція про права дитини. Ці документи визначили права кожної дитини незалежно від її походження та соціального захисту.

На бібліотечну бесіду "Немає прав без обов'язків" завітали учні 4-А класу. Діти, з допомогою мультимедійної презентації та практичних вправ та завдань, пригадали основні права, які вони мають і ними користуються та навчились відрізняти права від обов'язків. Учасники зустрічі були дуже обізнаними, кмітливими та активними.
















вівторок, 19 листопада 2024 р.

понеділок, 18 листопада 2024 р.

19 листопада 2024 року - 1000 днів повномасштабної війни російської федерації проти України.
1000 днів щоденної статистики втрат, обстрілів, руйнувань, просувань ворога в населених пунктах України.
1000 днів  героїзму, спротиву, мужності та відваги військових та цивільних.
24 лютого 2022 року вся Україна прокинулась від потужних вибухів та жахливих новин. 
Вже 1000 днів ворог намагається знищити нас. Попри це - Україна живе, бореться, стоїть і міцно тримає захисний щит проти навали вбивць і мародерів завдяки неймовірним зусиллям та героїзму наших Збройних сил, волонтерів, українського народу.

Дякуємо всім, хто в бою!

Схиляємо голови перед тими, хто навіки в строю... 




пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

 Бібліотечний день пазлів

Пазл – це цікава розвиваюча і повчальна гра, яка вимагає посидючості, 
акуратності, терпіння і уважності.

Найперша така головоломка була створена не для розваги та гри, а для навчання. 
Англієць Джон Спілбер вирішив полегшити учням життя – допомогти їм вивчати географію цікаво й легко. А відтак ще у 60-х роках XVIIIстоліття він створив пазли – географічну карту світу. Це була звичайна чорно-біла карта, приклеєна на тоненьке дерево, а тоді розпиляна на багато кусків. Школярі ж мали скласти їх на основу в правильному порядку. 
Такий винахід не міг залишитись непоміченим: люди дедалі більше цікавились ним, а відтак у ХІХ столітті основою для пазлів стало не дерево, а картон. Завдяки цьому вдалось знизити ціну, а тому зробити головоломку доступною та ще більше популярною. Сьогодні ж вибір пазлів надзвичайно великий: від найпростіших дитячих варіантів із 2-4 частинок до великих наборів, які залюбки складатимуть й дорослі.

На завершення навчального (робочого)) тижня ми успішно справились з нашими бібліотечними головоломками.








23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...