Якщо шукаєш в книгах мудрості уважно, то знайдеш велику користь для душі своєї (Нестор Літописець)
четвер, 25 квітня 2024 р.
Чорнобиль... чорний біль нашої землі
26 квітня 1986 року.
Трагічні секунди аварії, незліченні роки періоду напіврозпаду радіоактивного пилу, розсіяного по планеті, безцінна втрата людських життів.
Однією з трагічних подій в історії України і всього людства, що відбулися в 20 столітті, стала аварія на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС, а день 26 квітня 1986 року став чорним в історії України. Це день, коли про Чорнобиль почув увесь світ. Слава була гіркою, як полин.
Аварія нечуваною бідою ввійшла у наші серця і душі, обпекла чорним крилом тисячі сімей, ліквідаторів та переселенців. І довго ще нестерпним болем нагадуватиме про себе навіть далеким нащадкам, адже породжені аварією на ЧАЕС проблеми і понині не втрачають своєї актуальності та гостроти.
Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії.
понеділок, 22 квітня 2024 р.
"Майбутнє планети у наших руках"
Учасники ІІІ Всеукраїнського екологічного конкурсу дитячого малюнка отримали подяки.
Конкурсні роботи готувались за такими тематичними напрямками:
«Вплив війни на природу України»;
«Природа у твоїй улюбленій книжці»;
«ЕКО-свідомість – запорука майбутнього»;
«Відновлення і збереження природи України».
Основні завдання Конкурсу: формування екологічної компетентності дітей; стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей; промоція заходів у сфері охорони навколишнього середовища, що постраждало від наслідків війни; популяризація екологічного способу життя і мислення;утвердження екоцінностей і поваги до своєї Батьківщини, бажання читати та ілюструвати книжки екологічної тематики; сприяння екологічному розвитку дружної до довкілля особистості, її ідентифікації з природою.
Основні завдання Конкурсу:
формування екологічної компетентності дітей;
стимулювання їхньої пізнавальної активності та творчих здібностей; промоція заходів у сфері охорони навколишнього середовища, що постраждало від наслідків війни; популяризація екологічного способу життя і мислення;
утвердження екоцінностей і поваги до своєї Батьківщини, бажання читати та ілюструвати книжки екологічної тематики;
сприяння екологічному розвитку дружної до довкілля особистості, її ідентифікації з природою.
В ДОЛОНЯХ ВСЕСВІТУ - ЗЕМЛЯ
22 квітня – Міжнародний день Матері-Землі!
Щорічно його святкують у 193 країнах світу.
Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щороку. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
У День Землі в різних країнах за традицією звучить Дзвін Миру, як символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства й солідарності народів. І в той же час – це заклик до дії в ім’я збереження Миру, життя на Землі.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...