понеділок, 26 лютого 2024 р.

26 ЛЮТОГО - ДЕНЬ СПРОТИВУ ОКУПАЦІЇ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ ТА МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ, що був встановлений 2020 року Указом Президента України №58 на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя символізує опір окупації, що триває вже 10 років.
Пліч-о-пліч з українцями кримські татари в складі ЗСУ боронять незалежність нашої держави та звільняють українську територію.
Крим - частина України, і вона буде звільнена від окупанта. Крим - це Україна!




пʼятниця, 23 лютого 2024 р.

24 лютого

День Скорботи

2 роки НЕЗЛАМНОСТІ
24 місяці МУЖНОСТІ
102 тижні СТІЙКОСТІ
730 днів ВОЛЕЛЮБСТВА
17520 годин СМІЛИВОСТІ
1 051 200 хвилин СИЛИ
63 072 000 секунд НЕСКОРЕНОСТІ

СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ ПОЛЕГЛИМ ГЕРОЯМ...






вівторок, 20 лютого 2024 р.

 Міжнародний день рідної мови

Виставка-цитата 

"Солов'їна, колискова, хай єднає усіх мова"

Солов'їна, калинова, щедра, жива, співуча, милозвучна, ніжна, мила, дзвінка, свята, золота, чудова, гарна, виразна, радісна, промениста, вишукана, гомінлива, величеа...
МОЯ!
РІДНА!
УКРАЇНСЬКА!









Небесна Сотня

Був ранок 20 лютого 2014-го. Після трьох місяців протестів країна завмерла в очікуванні і непевності. Майдан був відрізаний від цілого світу: метро зупинилося, під'їзди до Києва - блоковані. Політики безуспішно намагалися домовитися. 

Аж раптом Беркут знявся і почав відступати. Кількадесят відчайдухів погнали силовиків угору Інститутською і... потрапили в пастку. Чоловіки, багато хто навіть без шоломів, стали живими мішенями для снайперів, що чатували там.

Попри стрілянину, майданівці вперто йшли вперед. Під кулі. Перші лави падали, за ними з'являлися нові... і нові... і нові... За кілька годин у центрі сучасного європейського міста було розстріляно півсотні людей. Ще близько тридцяти загинуло напередодні... Кадри цієї розправи облетіли та шокували весь світ.

Потім країна почала дізнаватися імена своїх Героїв...

Імена Небесної Сотні...

Книжково-ілюстративна виставка "Небесна Сотня воїнів майдану"

Патріотична година "Герої Небесної Сотні - воїни світла, люди-титани..."




 

неділя, 18 лютого 2024 р.

 День Державного Герба України

Українська державна символіка відображає нашу історію, нагадує про славу прадідів, спонукає на нові подвиги та звершення.
Державні символи - важливий атрибут сучасної держави, що символізує її суверенітет: Державний Герб України, Державний Прапор України і Державний Гімн України.
Як державний символ - Державний Герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України в 1992 році. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань ХХ століття.
19 лютого 2024 року виповнюється 32 роки від дня затвердження Державного Герба України.









середа, 14 лютого 2024 р.

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій 
на території інших держав 

15 лютого 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. Афганська війна - одна із трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова. ЇЇ ніхто не оголошував, але вона забрала життя українців і залишила по собі невиліковні рани. 160 тисяч українців пройшли через горнило тієї війни, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а понад 3 тисячі - не повернулись до своїх домівок.
Не оминула ця війна і Зарічненську землю. У складі обмеженого контингенту свій військовий обов'язок виконували в Афганістані 138 юнаків із Зарічненського району, 32 з них було нагороджено бойовими нагородами. Не повернулись більше на рідну землю з афганського пекла четверо наших земляків...

Схиляємо голови перед мужністю, стійкістю, чоловічою гідністю.

вівторок, 13 лютого 2024 р.

"Дитячі журнали цікаві й барвисті, 
про все нам розкажуть цікаве й корисне"
 
Наші другоасики (2-А клас) взяли участь в слайд-мандрівці "Сторінками дитячих журналів". Під час зустрічі, діти розглянули цікаві та яскраві періодичні видання, дізнались чим вони відрізняються одне від одного, про що можна з них довідатись, які персонажі живуть на їхніх сторінках.
Особливо зацікавили юних читайликів сторінки з кросвордами, літературними іграми, розмальовками та схемами-макетами для виготовлення аплікацій та паперових поробок









четвер, 8 лютого 2024 р.

Всесвітній день читання вголос

У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає 
Всесвітній день читання вголос
І кожного року все більше країн приєднується до цього чудового дня, щоб ще раз відзначити важливість читання.
Учасники заходів, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос.
Долучились і ми до цієї акції. Для читання обрали книжку наймолодшого і найвеселішого з відомих сучасних українських дитячих письменників - Сашка Дерманського  "Казки дракона Омелька". І разом з читачами 3-Б класу,  здійснили  цікаву мандрівку у казковий світ дракона та його друзів-слухачів.








 

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...