пʼятниця, 26 січня 2024 р.

Інформаційна виставка

"Герої Крут - наша слава, наша історія, наш біль"


Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року.
 
Юнаки і студенти мужньо оборонялися. Затримуючи наступ, частина оборонців полягла в нерівному бою, частина організовано відступила в напрямку Києва, частина при відступі потрапила в полон і була жорстоко знищена. Не було в рядах оборонців ні паніки, ні безпорядку. Була юнацька самопожертва, була мужня стійкість перед лицем ворога, була організованість у виконанні наказів.

Бій під Крутами був лише однією невеличкою віхою в українських визвольних змаганнях. Невеличкою, але значною за своїми наслідками. І усвідомивши цей факт, ми, нащадки, зобов'язані зберегти у собі той вічний вогонь, ту непереможну любов до Батьківщини, яку мали вони, юнкери і гімназисти. Молоді хлопці, перед якими лежало неораним полем ціле життя і які без жалю поклали його на вівтар служіння Україні.





вівторок, 23 січня 2024 р.

Письменники-ювіляри

Грицько Чубай

Григорій, або, як він називав себе сам, Грицько Чубай - одна з найцікавіших постатей української поезії ХХ століття. Усе в ньому говорило про те, що він - виклик. Він народився на Рівненщині у простій селянській родині, і писати почав дуже рано. Та все ж, за своє недовге життя він написав достатньо творів, що стали літературним спадком України.
Чубай - людина легенда, і таким був з самого початку. До Львова він приїздить із села, нікому невідомий, але вже з вовчим білетом. Взагалі, ніхто нічого про нього не знає, але він захоплює своєю харизмою і з легкістю збирає навколо себе людей.
Чубай залишився в пам'яті своїх товаришів абсолютно особливим, він викликав захоплення у їх юності та викликає захоплення досі.

До 75-річчя від дня народження видатного українського поета, перекладача, художника, мистецтвознавця, пропонуємо Вам виконати інтерактивне завдання, яке містить факти з біографії та творчості Грицька Чубая.

https://learningapps.org/display?v=pvn516ofn24

 



понеділок, 22 січня 2024 р.

 "ДЕНЬ ЗЛУКИ - ДЕНЬ ЄДНАННЯ"

22 січня 1919 року - день, який об'єднав українські землі по обидва береги Дніпра в єдину державу. 
День Соборності України - свято народної єдності.
Це день, коли ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за єдність та самостійність України, і продовжує битися за її незалежність.
 



субота, 20 січня 2024 р.

 "Соборна. Вільна. Неподільна!"

 

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято - День Соборності України. На площі Святої Софії в Києві відбувалась значна подія в історії українського народу - об'єднання двох суверенних українських держав - Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну самостійну соборну державу.
День Соборності України - день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі - це один народ і ніякі рубежі та вороги не зможуть нас розділити.
 



пʼятниця, 19 січня 2024 р.

Арт-перерва

"Зиму розмалюємо" 

Розмальовка - це корисна і цікава розвага як для дітей, так і для дорослих. Це чудовий спосіб відпочинку та налаштування на позитив.
Малювання розвиває спостережливість дітей, допомагає пізнавати світ та відтворювати всі барви життя, переносячи їх на аркуш паперу. Розмальовки розвивають дрібну моторику й кисті. Вони розвивають посидючість, увагу та художній смак - дитина обирає коьори, навчаючись їх комбінувати.
Зима - це чудовий час засніженої казки. Час забезпечити малечу веселим дозвіллям, ознайомити з цією порою року, розмальовувати зиму яскравими кольорами. Тож беремо олівці, фарби, натхнення - і нумо пізнавати зиму та її кольори!




понеділок, 8 січня 2024 р.

На початку 1910 року в київській газеті "Рада" з'явилось оповідання з шкільного життя під назвою "Роман". Твір був підписаний псевдонімом "Степан Васильченко", що став постійним літературним ім'ям письменника-демократа Степана Васильовича Панасенка. Його самобутній талант розкрився у різних жанрах, але найбільшу славу митцеві принесли новели. Вони й досі зворушують читача глибокою правдивістю, ліризмом та художньою витонченістю. Проза Степана Васильченка, зігріта почуттям поваги до людської особистості, незмінно знаходить відгук в серцях читачів різних поколінь

8 січня виповнюється 145 років від дня народження Степана Васильченка.




23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...