четвер, 25 листопада 2021 р.

Схилімо голови в скорботі 

    Щороку в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.
       Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій, як Голодомор 1932-1933 років. Він став національною катастрофою. За один рік загинула п'ята частина населення України. Штучний голод за різними оцінками забрав щонайменше 3,9 мільйона життів українців. Люди вмирали цілими селами.

       Вшануймо пам'ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей - наших земляків, без жалю винищеним Голодомором!


четвер, 18 листопада 2021 р.

"Павутинка" 

20 листопада - Всесвітній день дитини


 Учасники  цікавої  та веселої гри-мандрівки, що була проведена до Всесвітнього дня дитини, сплели з ниток павутинку  знань про свої права та обов'язки.

 МИ - ГІДНІСТЬ ТА СВОБОДА УКРАЇНИ

"...І споконвіку тут існує 
 Народ, що за свободу б'ється..."

Подіям 21 листопада 2013 року присвячується...





пʼятниця, 12 листопада 2021 р.

Рідна мова - серця мого подих

  Напередодні Дня української писемності та мови учні 5-В класу взяли участь у  мовно-літературній вікторині. Дві команди учасників відповідали на запитання та виконували завдання конкурсів: "Мовне асорті", "Пантоміма", "Всезнайко" та ін. З перевагою в один бал перемогу здобула команда "Калинонька"


середа, 10 листопада 2021 р.

 КНИЖКОВА ПОЛЯНА ДІДУСЯ РОМАНА

    До Дня народження Романа Степановича Демчука ми підготували для Вас, любі читачі, відеопрезентацію дитячих книг письменника. Адже, у доробку письменника є  і гумористичні збірки для дорослих, окремі з яких він сам ілюстрував.
     Розгортаючи дитячі книжечки письменника, ви потрапляєте у неповторний, барвистий та захоплюючий світ, зігрітий теплотою і любов'ю. Поезії та казки дідуся Романа мають пізнавально-виховний характер. Вони не тільки відкривають для маленьких допитливців таємниці світу тварин, рослин, природних явищ, а ще й змушують міркувати. І все це не тільки досконале з художнього погляду, а й читається легко, мелодійно та доступно.
       



вівторок, 9 листопада 2021 р.

 ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

   До Дня української писемності та мови Бібліотекою Зарічненського ліцею №1 було створено квест- кімнату в онлайн-сервісі  Learnis. 

 Вам пропонується у даній кімнаті знайти 5 запитань, дати на них правильну відповідь та, використавши певні літери із відповіді, написати слово-код для того, щоб відкрити двері та вийти з цієї квест-кімнати.

 Бажаємо успіхів!!!

https://www.learnis.ru/544101/ 

понеділок, 8 листопада 2021 р.

 Слово наше рідне - слово українське!

    9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. За православним календарем - це день вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця - основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця  Києво-Печерського монастиря. Дослідники важають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
    


неділя, 7 листопада 2021 р.

 7 листопада - 85 років від дня народження Миколи Степановича Вінграновського

    Микола Вінграновський - видатний український поет, прозаїк, актор і кінорежисер, один із кращих учнів Олександра Довженка. Він у далекі шістдесяті роки минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературу і крізь усе життя проніс дух українства.
     Автор поетичних книжок та збірок повістей та оповідань. У своїх творах "Первінка", "Сіроманець", "Гусенятко", "Літо на Десні" та інших Микола Степанович то веселою, то сумною поетичною барвою поєднує світ людей зі світом звірів, птахів, рослин, з життям усього живого й "неживого".
      Вінграновський - постановник десяти художніх та документальних фільмів.
   Лауреат державної премії України імені Т. Г. Шевченка, літературної премії "Благовіст", Міжнародної премії Фундації Антоновичів.

https://learningapps.org/display?v=pz6a5nydk21


 

23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...