четвер, 18 лютого 2021 р.

"Хто, як не я?.." - питають очі з траурних фотографій  Героїв Небесної Сотні.
 "Хто, як не я?.." - досі відлунює на Майдані...



середа, 17 лютого 2021 р.

Понад Майданом стелиться туман...
Звільнімось, рідні, кров'ю від кайдан.
Хай бачить весь великий Божий світ
Вкраїни нашої незламний цвіт...

Пам'яті Героїв Небесної Сотні присвячується...



Про те як горобчика "біда навчила" 
(за казкою Лесі Українки)

Літературну казку "Біда навчить" читали вголос учні 3-А класу, мандруючи стежками життя та творчості письменниці-ювілярки Лесі Українки. Діти, під час читання, намагалися відгадати, хто ж із птахів допоможе горобчику порозумнішати та дійшли висновку, що "поки біди не знатимеш, то розуму не матимеш". Завершились читання переглядом мультфільму "Біда навчить".


четвер, 11 лютого 2021 р.

ЖИТТЯ - ЦЕ ЛЮБОВ 

   Під такою назвою оформлена виставка-інсталяція до Дня закоханих, який ми відзначаємо 14 лютого,  в бібліотеці Зарічненського НВК.
  Багато народів святкують цей день, але в різних країнах він може називатися по-різному: у Норвегії - День романтиків, у Швеції - День усіх сердець, у ряді європейських країн - День закоханих.
   Дослідники не можуть точно встановити походження цього свята, оскільки - таке диво! - у Давньому Римі жили два богобоязних римлянини, які начебто й померли в один день, а тому й пам'ять їх ушановується в один і той самий день. Перший Валентин - єпископ Тенійський, який усупереч наказу імператора Клавдія ІІ вінчав закоханих, а імператорові потрібні були не подружні пари, а неодружені солдати. За наказом імператора його було спалено начебто саме 14 лютого, а тому всі закохані вшановують цього дня його пам'ять. А другий Валентин - лікар, захисник хворих дітей, а також мандрівників, молодят і наречених.
   Незважаючи на те, що День святого Валентина вважається в першу чергу святом закоханих, цього дня обов'язково треба привітати всіх, кого любиш: дідусів і бабусь, братів і сестер, батьків і друзів.




вівторок, 9 лютого 2021 р.

 ДУШЕЮ ЩИРА УКРАЇНКА

2021 ювілейний рік Лесі Українки

   Творчість Лесі Українки і для її сучасників, і для нинішнього покоління була і залишається "в борні за правду зброя золота" (М. Т. Рильський). Вона збагатила українську літературу новими темами, сюжетами, образами, жанрами. Разом із своїми великими сучасниками Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, продовжуючи традиції Тараса Шевченка, Леся Українка виводила рідне письменство на світові простори.
   З її іменем в українську літературу ввійшов письменник-громадянин, письменник-патріот, співець осяйних ідеалів людства. Поетеса чітко усвідомлювала свою творчість як служіння своєму знедоленому народові. Вона ввела в українську літературу жанр драматичної поеми. Провідні теми ліричних творів поетеси - роль поета, художника в духовному житті суспільства. Леся Українка представляє неоромантичний напрямок у літературі, у якому велике місце посідає міфологічне начало як основа для розуміння сучасних процесів.
Лариса Петрівна Косач - драматургиня, бунтарка, громадська діячка. Багатогранна та завжди актуальна.




23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують ...